مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است - ( سخنی از امام حسین علیه السلام)
‫شبیه خوانی روستای یانس آباد » امین رجبی‬
займы на карту

امین رجبی

جدیدعرب رجبی

where and how to get a free spotify quality code lawfully psn-cardsandcodes.com how to use psn codes to create your business enterprise

امین رجبی

متن زیر بنا به درخواست عوامل سایت، توسط آقای امین رجبی تهیه و با اجازه ایشان در سایت قرار داده شده است.

_________________________________________________

بسمه تعالی

السلام علیکم یا اهل بیت النبوّه، سلام بر خانواده ی نبوّت، سلام بر زیباترین و خوش بوترین گُلهای بوستان هستی و سلام و درود بر درخشنده ترین ستارگان آسمان رسالت و وحی، سلام بر پدران و مادران، سلام بر استادان، آنهاییکه به ما عشق حسین را یاد دادند؛ آنهاییکه به ما محرّم را شناساندند، روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

فریاد فریاد، در این جهان نَه زَر می ماند
نَه قدرت و نَه شوکت و نَه بشر می ماند
از هر بشری فقط اثر می ماند
آنهم اثری ز خیر و شرّ می ماند

قریب سی و هشت سال است که بنده هر سال از اول محرّم تا شام غریبان اباعبدالله الحسین علیه السلام و هفتاد و دو تن از یاران ایشان به مدت یازده شب به همراه جمعی از دوستان و استادان خودم در قریه یانس آباد قزوین مشغول به عزاداری، در واقع تعزیه خوانی و نوحه خوانی در خدمت عاشقان و دلباختگان حسینی هستیم. خداوند انشاءالله این عزاداری ها را از همه ی مسلمین جهان قبول بفرمایند. امیدوارم حضرت اباعبدالله علیه السلام در لحظه ی جان دادن عاشقان خود در شب اول قبر نظر و توجهی به آنها داشته باشند -آمین یا ربّ العالمین-

عرب رجبی

امین رجبی

 

بنده ی حقیر در خدمت استادان آقایان: شادروان ابوالقاسم عابدینی، مرحوم علی داوری، زنده یاد اسحاق علی کریمی، و شادروان عنایت الله بختیاری آموزش دیده ام و هم اکنون در خدمت جمعی از دوستان خوبم و استاد عزیزم جناب آقای ایرج کریمی هستم؛ نقش هایی که بنده در این سال ها اجرا کرده ام عبارتند از: حضرت عبدالله ابن الحسن، حضرت سکینه و حضرت زینب (س) در تعزیه شهادت امام حسین (ع)؛ حضرت سکینه، حضرت قاسم، حضرت علی اکبر و امام حسین (ع) در تعزیه شهادت حضرت عباس (ع)؛ حضرت زینب، امّ لیلا و علی اکبر در تعزیه شهادت حضرت علی اکبر؛ حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع) در تعزیه شهادت حُرّ؛ پسر طوعه، طفلان مسلم، هانی و مسلم در تعزیه شهادت مسلم؛ دوطفلان و زن حارث در تعزیه شهادت طفلان مسلم؛ شبیه حضرت قاسم در تعزیه شهادت حضرت قاسم؛ حضرت رقیه، حضرت علی اکبر و امام حسین در تعزیه وفات پیامبر (ص)؛ حضرت اسماعیل (ع) در تعزیه حضرت ابراهیم (ع) [ذبح اسماعیل]؛ حضرت امام رضا (ع) در تعزیه شهادت امام موسی کاظم (ع)؛ حضرت امام محمّد تقی (ع) و سلمانی در تعزیه شهادت امام رضا (ع)؛ حضرت زینب (س) در تعزیه ی شهادت امام حسن (ع)؛ شبیه حضرت زینب (س) در تعزیه ی بازار شام و حضرت فاطمه (س) در تعزیه شهادت حضرت فاطمه.

به یاد دارم در تعزیه شاه ختن بنده شبیه حدیقه را اجرا می کردم. در نسخه ی حدیقه، شعری قرار داشت که سبک خواندن آن برایم بسیار مشکل بود و زنده یاد علی داوری به این سبک کاملاً مسلط بودند و حدود یک هفته به من آموزش دادند تا آهنگ این شعر را یاد گرفتم و آن شعر این بود:

عزیزان دختر مَه روی شاهم
ولی دانم قرین با اشک و آهم
چرا غم ریخته لشگر سر من
بیا دایه زمانی در بر من
دل من دایه جان بسیار تنگ است
گمانم شیشه ی عمرم به سنگ است

غیر از ایام دهه ی اول محرّم زمستان ها که شب ها نیز طولانی بود در یانس آباد هر شب و به نوبت منزل یکی از اعضاء به صورت انجمنی تعزیه می خواندیم و تعزیه خوانان شامل آقایان شیخ رجب، رضا شهبازی، کاظم یانسی، جعفر یانسی، حسین هاشمی، ماشاءالله بهرامی و بنده به سرپرستی شیخ رجب بودند. مدتی هم در شهر قزوین یک هیئت تعزیه خوانی با همکاری آقایان شادروان اسحاق علی کریمی، مرحوم کریم الله هاشمی، امرالله هاشمی، امید رجبی، فضل الله براتی، لهراسب هاشمی، شهید منوچهر هاشمی، احمد هاشمی و بنده تشکیل داده بودیم. در پایان عرایضم بنده به فضل الهی موفق به دریافت کارت مداحی هم شده ام.

الهم صلی علی محمد و آل محمد.
عالم همه قطره اند و دریاست حسین
خوبان همه بنده اند و مولاست حسین
ترسم که شفاعت کند از قاتل خویش
از بسکه کَرَم دارد و آقاست حسین


یک دیدگاه برای “امین رجبی”

ح آبان ۱۳ام, ۱۳۹۴ at ۵:۲۴ ب.ظ

سلام زیبا و جالب بود خصوصن اینکه به تعزیه خوانی اقای احمد هاشمی اشاره شده لطفن بیوگرافی ها و مصاحبه های بیشتری رو روی سایت بزارید اگه میشه با بیوگرافی اقای رضا بختیاری رو روی سایت بزارید یا در مصاحخبه ای علت عدم حضور ایشون در تعزیه رو جویا بشید این روزا شایعات در این زمینه زیاده کسی وارد تعزیه میشه خوب می درخشه دارای لقب و سبک میشه طرفدار بیدا میکنه اونوقت یکباره از تعزیه کنار می ره!!!!!!!!!! واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه کسی می دونه لطفن باسخ بده؟

پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی