مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است - ( سخنی از امام حسین علیه السلام)
‫شبیه خوانی روستای یانس آباد » توجه اطلاعیه جدید: برنامه شبیه خوانی ایام صفر‬
займы на карту

توجه اطلاعیه جدید: برنامه شبیه خوانی ایام صفر

برنامه شبیه خوانی ایام صفر

مطابق سالهای گذشته، مراسم شبیه خوانی در روستای یانس آباد به شرح زیر برگزار می گردد:

۱ دوشنبه (۲۸ صفر) ۹۵/۹/۸ مراسم شهادت امام حسن (ع)

۲ سه شنبه (۲۹صفر) ۹۵/۹/۹ مراسم شهادت حضرت عباس (ع)

۳ چهارشنبه (۳۰ صفر) ۹۵/۹/۱۰ مراسم شهادت امام رضا (ع)

مکان : استان قزوین ، اتوبان کرج-قزوین (۲۵کلیومتری قزوین) ، خروجی نیروگاه شهید رجائی (جادهء روبروی نیروگاه) ، روستای یانس آباد ، مسجد صاحب الزمان روستا.
زمان:  ساعت ۵ بعدازظهر بعد از نماز مغرب و عشاء


۹ دیدگاه برای “توجه اطلاعیه جدید: برنامه شبیه خوانی ایام صفر”

کمک به تعزیه آبان ۲۷ام, ۱۳۹۵ at ۱۱:۴۳ ق.ظ

سلام تعزیه امام حسن که همیشه صبح خوانده می شد امسال شب برگزار میشه؟
جالبه در ایام محرم تعزیه عبداله عفیف خوانده میشه که مربوط به ماه صفر میشه و در ماه صفر تعزیه وهب خونده میشه که مناسب محرمه! واقعا افرین به این برنامه ریزی ومدیریت!!!

مدیریت سایت 1 آبان ۲۹ام, ۱۳۹۵ at ۹:۱۳ ق.ظ

با احترام
بله. با توجه به دیدگاه قبلی شما مبنی بر تغییر و تنوع، این موضوع می تواند به عنوان یک تنوع حساب شود. البته دلیل اصلی هم زمان شدن برگزاری تعزیه در سه شب و وجود بانی شام (به احتمال زیاد) بوده است.
با استدلال شما خواندن تعزیه شاه چراغ، امامزاده داود، ابراهیم خلیل، عقیل، متوکل، فتاح، زوار غزیب، حضرت زهرا و… در ایام محرم کلا اشتباه است. همچنین براساس فرض شما بدلیل شهادت همه اصحاب در روز عاشورا باید تمام تعزیه ها در روز عاشورا خوانده شود. با فرض شما اصلا باید عزاداری پس از دهه عاشورا و پس از شهادت امام حسین صورت گیرد نه در دهه اول. با فرض شما اصلا برگزاری تعزیه در دهه های مختلف محرم و صفر مشکل دارد چون امام حسین در روز دهم محرم شهید شده اند نه مثلا در روز ۳۰ محرم.
البته این فرض ساده انگارانه شما در تعزیه یکبار دیگر از سوی یکی از عزاداران مطرح شده بود ایشان معتقد بودند چون جنگ حضرت عباس در روز انجام شده پس باید یا در روز جنگ اجرا شود یا حداقل چراغها کاملا روشن باشند تا مثل روز صحنه روشن باشد؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کمک به تعزیه آذر ۲ام, ۱۳۹۵ at ۱۲:۳۰ ب.ظ

سلام دوست عزیز شما یا منظور من رو متوجه نشدید یا خودتون رو زدید به اون راه من می گم قرار در یک سال این دو تعزیه یعنی عبداله عفیف و شهادت وهب خونده بشه خیلی بهتر و مناسب تره که تعزیه وهب در ایام محرم خونده بشه چرا که مثل هماهنک با دیگر تعزیه های شهادت خوانی بوده و متناسب با حال و هوای اون ایام و خیلی بهتره که عبداله عفیف در ماه صفر باشه با توجه داستان این تعزیه که امام شهید شده و سر امام رو به کوفه میارن و باقی ماجرا معقولتر و منطقی تره که در صفر خونده بشه برای مثال اگر ده تا جا که در ایامن محرم و صفر تعزیه می خونن رو در نظر بگیریم ایا شما تا حالا در چندجا دیدید که تعزیه هایی مثل بازار شام حضرت رقیه و عبداله عفیف رو در دهه اول محرم بخونن؟ اگر دیدید لطفا نام ببرید!!!

sajjhsajgs@gmail.com آذر ۱۶ام, ۱۳۹۵ at ۱۱:۰۳ ق.ظ

تعزیه عبدالله عفیف خیلی عالی بود لطفا هر سال در ماه صفر اجرا بشه.
راجع به اشعار چرا در تعزیه علی اکبر موقع جنگ و رجز علی اکبر میگه یزید از نسل زنا ست!!! اولا ایا همچین چیزی درسته؟ بعدشم اگ درست باشه ایا حضرت علی اکبر باید اون حرف رو بزنه؟! نسخه های تعزیه یانس اباد همچین خوب و قوی هم نیست منتها شما نمی خواید ایرادهاش رو ببینید.

مدیریت سایت 1 آذر ۱۶ام, ۱۳۹۵ at ۱:۱۵ ب.ظ

با احترام/ نسخه های تعزیه یانس آباد و سایر تعزیه ها عاری از ایراد نیستند. این واژه در بسیاری از تعزیه ها نیز به کار رفته است و هر جایی که خواننده حضور ذهن داشته باشد از کلمات جایگزین نوشته شده در نسخه استفاده می کند. لازم به ذکر است بسیاری از وقایع و داستانهای تعزیه در واقعیت اتفاق نیفتاده یا روایات بسیار ضعیف در مورد آن وجود دارد. تعزیه یک واقعه نگاری تاریخی نیست. بنابراین کسی به دنبال اینکه آیا در تاریخ واقعا حضرت علی سر از اژدر بریده یا خیر نمی رود.

کمک به تعزیه آذر ۲ام, ۱۳۹۵ at ۱:۴۷ ب.ظ

سلام تعزیه وهب خوب و قشنگ بود فقط استفاده از دو خواننده برای وهب زیاد جالب نبود اقای مجتبی یانسی اجرای بهتری و قوی تری نسبت اقای محمد کریمی داشتند و قسمت های اجازه گرفتن وهب برای جنگ و خداحافظی بسیار طولانی و خسته کننده بود و بهتر و کوتاهتر اجرا می شد در هر صورت به نظر من این تعزیه خیلی از تعزیه شاهچراغ و عقیل و متوکل عباسی که تقریبا همه ساله خونده میشن برای روزهای اول محرم مناسب تر خواب این تعزیه رو اغلب سالها در دهه اول چرا نمی خونن؟

ناشناس آذر ۱۱ام, ۱۳۹۵ at ۱۱:۰۳ ق.ظ

سلام تعزیه ایام صفر بسیار خوب و ابرومند برگزار شد و جاداره از تمام زحمت کشان اعم از بانیان ، تعزیه خوان و دست اندر کاران تشکر کنم و امیدوارم در سالهای اینده هم به همین منوال ادامه داشته باشه اما بد نیست به چند نکته اشاره کنم ممنونیم از مسئولین که یکبارم شده به حرف مردم گوش دادن و از میکروفنهای گوشی استفاده نکردن اینکار کیفیت صدا رو بالا برد ولی من فکر می کنم همین میکروفن های فعلی هم دوتاش صداش صدای خیلی خوبی داشت ولی دوتای دیگه خیلی جالب نبود چرا؟! کار خوبی بود که بین دو تعطیلی هم تعزیه خونده شد اونم تعزیه حضرت عباس که مردم هم استقبال نسبتن خوبی کردن اما بیش از اینکه عباس خوانی اقای بهروز کریمی بخواد جلب توجه کنه امام حسین خوانی زیبای اقای ایرج کریمی جلب توجه می کردئ که بالاخره بعد از سالها ما یک امام خوانی زیبا در تعزیه تاسوعا دیدیم اما متاسفانه امام غایب همچون سالهای گذشته اصلا خوب نبود و اصلا صدای اقای رجبی مناسب اون نقش نیست بهتر بود از اقای عابدینی در اون نقش استفاده می شد نه اقای رجبی! اجرای اقای بهروز کریمی هم برای اولین بار قابل قبول بود ولی ایراداتی هم داشت ایشون در بسیاری از جاها خیلی کنترل شده می خوندن که شاید چون اولین بار بود می خواند تا اخر تعزیه انرزی خودشون رو حفظ کنن من فقط به یکی دو مورد اشاره می کنم زمانیکه حضرت عباس با علی اکبر صحبت می کنه و میگه من ان شیرم که از قیصر نترسم و … ایشون از نت پایین شروع کردند و در انتها به اوج رفتن که کار قشنگی بود ولی قسمت های پایین رو خیلی سرد و شل خوندن در صورتی در همون قسمت ها هم حضرت عباس از جنگ و دلاوری خودش در جنگ صفین داره صحبت می کنه و باید با جذبه بیشتری خونده می شد و یا در قسمت اخر گفتگو با حکیم طفیل امدی وقتی نبود دست در پیکر مرا باید در عین حال که اون حس زخمی بودن و ناتوانی بر اثر جنگ القا بشه در عین حال شجاعت و رزمندگی حضرت عباسم هم در گفتار مشهود باشه که متاسفانه اینطوری نبود به جز اقای کریمی خوانتندهای جوان این رو رعایت نمی کنن مثلا اقای محمد کریمی وهب خونده زخمی شده برگشته خیمه با صدای رسا و بلند می خونه انگار نه انگار که زخمی شده یا مجتبی یانسی در تعزیه علی اکبر همینطور فقط اقای کریمی در امام خوانی هایی که مسموم می شند یک مقدار به این نکته توجه می کنن و بعد از مسمومیت ریتم خوندنشون رو تغییر می دن ولی بقیه نه!!!

sajjhsajgs@gmail.com آذر ۱۶ام, ۱۳۹۵ at ۱۱:۰۰ ق.ظ

[* Shield plugin marked this comment as “trash”. Reason: Failed GASP Bot Filter Test (comment token failure) *]
سلام تعزیه های ماه صفر خیلی خوب بود و به نظرم از محرم هم بهتر برگزار شد اقای بختیاری مناسب هاتف خوانی نیست و ریتم و هم حتی رعایت نمی کنه بهتر از کس دیگه ای استفاده بشه در تعزیه حضرت عباسم مجتبا یانس قاسم می خونه محمد کریمی با سن کمتر علی اکبر!!! بهتر برعکس اجرا بشه لطفا به این نکات توجه بشه سعی کنید به افرادی که ساهی لشگر هستن نقش بدین تا این افرادم با انگیزه بیشتری حضور بیدا کنن و بیان و حضورشون مستمر باشه تاذ بتونید نیروهای بیشتری رو جذب کنید
انصافا مسئولین سایت وظیفه شون رو به درستی انجام می دن و این دیگاه ه رو به مسوئلین مربوطه انتقال می ده؟! به هر حال این وظیفه و دینی که گردن شماست امیدوارم امانتدار خوبی باشید.

مدیریت سایت 1 آذر ۱۶ام, ۱۳۹۵ at ۱:۱۱ ب.ظ

با احترام/ لطفا مقاله با عنوان «چالش های تعزیه» که در این سایت آمده را مطالعه کنید. مشخصه های تعزیه با تئاتر متفاوت است. بنابراین ممکن است امام حسین خیلی جوانتر از حضرت عباس باشد. ممکن است به جای رود فرات یک تشت آب به عنوان نماد قرار گیرد. بنابراین سن و سال ملاک انتخاب نقش نیست.
در صورتی که انتقاد منطقی باشه حتما انتقال داده می شود. چرا که عنوان یک پیشنهاد یا انتقاد غیر منطقی (مثل پیشنهاد اخیر شما) مطمئنا منجر به نادیده گرفتن سایر پیشنهادها یا انتقادهای مفید و منطقی از سوی مسئولین می گردد

پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی